Oftalmologs

Vizītei pie acu ārsta ģimenes ārsta norīkojums nav vajadzīgs

 
SIA „Bauskas slimnīca” oftalmologa (acu ārsta) kabinets ir viens no vislabāk tehnoloģiski aprīkotajiem kabinetiem Zemgalē, par to pašvaldības laikrakstam „Bauskas Novada Vēstis” pastāstīja oftalmoloģes dr. Ilze Kinta, dr. Baiba Bajāre un medicīnas māsa Ludmila Kauza, kas ikdienā strādā ar šīm jaunākās paaudzes iekārtām.
 
I.Kinta informēja, ka valsts piešķirtais finansējums oftalmoloģijai SIA „Bauskas slimnīca” ir 206 pacientiem mēnesī. Tiem pacientiem, kas acu ārstu apmeklē ārpus valsts piešķirtā finansējuma limita, tas ir maksas pakalpojums. Ja pacients pie acu ārsta ierodas un izmeklējums notiek valsts piešķirtā finansējuma limita robežās, pacientam jāmaksā pacientu iemaksa trīs lati. Bez pacientu iemaksas izmeklējumus veic bērniem līdz 18 gadu vecumam, politiski represētajām personām, I grupas invalīdiem un citām no pacientu iemaksas atbrīvotajām pacientu grupām, tai skaitā personām, kam ir Sociālā dienesta izdota (un derīga) trūcīgas personas statusu apliecinoša izziņa. Pacientiem, kuri ir atbrīvoto kategoriju grupā, ir jāpierakstās rindā, ja pacients vēlas apmeklēt speciālistu bez rindas, tad tam ir jāmaksā maksas pakalpojumu cenrādī  norādītā cena. 
 
Ļoti gaidīti tiek bērni, kuri ietilpst valsts apmaksātās profilaktisko izmeklējumu programmas ietvaros. Šie bērni var nākt bez pieraksta un bez pacientu maksas. 
 
Akūtu traumu gadījumā pacientiem par valsts noteikto pacientu iemaksu tiek sniegta palīdzība acu kabinetā, kabineta darba laikā.
Dr. I.Kinta un B. Bajāre sarunā uzsver, ka, diemžēl, 25% no rindā pierakstītajiem „kvotu pacientiem” uz vizīti pie acu ārsta neatnāk. Tas nozīmē, ja faktiski katrs ceturtais pacients „aizņem” rindu kvotu pakalpojuma ietvaros un neatnāk uz vizīti, tas liedz iespēju citam pacientam, kas gaida rindā, šo pakalpojumu saņemt ātrāk. Dakteres lūdz pacientus, kas pierakstījušies vizītē, bet dažādu iemeslu dēļ nevar ierasties, savlaicīgi informēt pa tālruni reģistratūrā 63923433. Dakteres stāsta, ka vienam mēnesim iedalītās valsts kvotas tiek izmantotas simtprocentīgi. Arī acu ārsta apmeklējumu, kā maksas pakalpojumu, pacienti izmanto.
 
Dakteres labprāt stāsta par jauniegādātajām iekārtām, kas ļauj šeit pat Bauskā uz vietas veikt izmeklējumus. Nesen iegādāts autorefraktometrs, kas domāts acu pārbaudei maziem bērniem. Acīs vairs nav jāpilina medikamenti, vizīte pie ārsta notiek bez stresa. Šādas ierīces Latvijā esot tikai trīs.
 
Iespējama datorizēta redzes pārbaude arī pusaudžiem un pieaugušajiem, bezkontakta acu spiediena mērījuma veikšana, kā arī iespēja veikt acs dziļāko daļu apskati.
 
Iespējama acs redzes perimetra datorizēta pārbaude, kas ir ļoti būtiski glaukomas un neiroloģisku slimību sākumstadijas konstatācijai. Iespējams veikt izdrukas – līdz ar to arī mērījumu salīdzinājumus. 
 
Jautātas, kāpēc nereti cilvēki tomēr izvēlas apmeklēt acu ārstu Iecavā vai Rīgā, dr.Kinta un dr.Bajāre atbild, ka cilvēki nereti ietekmējas no reklāmām. „Sākotnējos izmeklējumus var veikt Bauskas oftalmoloģijas kabinetā un pēc tam saņemt mērķtiecīgu nosūtījumu pie speciālistiem Rīgā, vai Zemgales veselības centrā - Jelgavā", atzīst I.Kinta.
 
 
Noderīga informācija
  • vizīte  pie acu ārsta ir tiešās pieejamības pakalpojums, kam ģimenes ārsta norīkojums nav nepieciešams, jāpiesakās reģistratūrā 639 23433.
  • Bauskā veic redzes pārbaudi obligātās veselības pārbaudes (OVP), ieroču atļaujas saņemšanas un šoferu komisiju ietvaros; - Šis ir maksas pakalpojums, par kuru maksā darba vieta vai pacients
  • acs traumas gadījumā pacienti tiek pieņemti ārpus rindas (svešķermeņi acī, acs sasitumi, acs apdegumi u.c.) acu kabineta pieņemšanas darba laikā – pacientam jāmaksā valsts noteiktā pacienta iemaksa. 
  • Ārpus oftalmologa darba laika, ar acs traumām var doties uz traumpunktu Bauskas slimnīcā, kur pie pacienta tiek izsaukts oftalmologs. Pacientam šis ir maksas pakalpojums.
  • Slimnīcai ir līgums ar dažādām apdrošināšanas kompānijām.
 
 
Vecāku ievērībai
 
Bērnu vecuma grupas, kam paredzēts acu ārsta apmeklējums valsts apmaksātas programmas ietvaros:
  • no 1 gada un 1 mēneša līdz 2 gadiem (neieskaitot);
  • no 3 līdz 4 gadiem (neieskaitot);
  • no 6 līdz 8 gadiem (neieskaitot).