+371 63923433 Dārza iela 7/1, Bauska Atstāt atsauksmi E-pieraksts

Agrīnās intervences pakalpojums bērniem ar attīstības traucējumiem

2024.gada janvārī Bauskas slimnīca uzsākusi sniegt jaunu pakalpojumu, kas nodrošina agrīnās intervences pakalpojumus bērniem ar autiskā spektra traucējumu (AST) risku.

Agrīnā intervence jeb agrīnā iejaukšanās ir atbalsts bērniem ar risku uz autiskā spektra traucējumiem.

Agrīnās intervences programma bērniem ar AST palīdz bērniem iegūt pamatprasmes, kuras viņi parasti apgūst pirmajos dzīves gados (fiziskās prasmes, domāšanas prasme, komunikācijas prasmes, sociālās prasmes, emocionālās prasmes).

Agrīnās intervences pakalpojums ir balstīts uz nefarmakoloģisko pieeju bērniem pirmsskolas vecumā (no 1,5 gadu vecuma). Bērniem līdz 3 gadu vecumam jau var noteikt iespējamās attīstības kavēšanās pazīmes.

Kas var saņemt pakalpojumu?

Uz pakalpojumu var pieteikties  ar ģimenes ārsta vai  sekundārās ambulatorās veselības aprūpes ārsta - speciālista nosūtījumu uz “Agrīnās intervences pakalpojumiem”. Pakalpojumu var saņemt, ja izpildās kritēriji:

• bērns ir vecumā līdz 6 gadiem (ieskaitot), prioritāri sniedzot pakalpojumu līdz 3 gadiem (ieskaitot);
  • bērnam ir pamanīti pirmreizēji simptomi, kavēta psihiskā attīstība;
  • bērna vecāku ieinteresētība un vēlme sadarboties ar speciālistiem.

Pieteikšanās:

Lai pieteiktos pakalpojumam, jāzvana uz Bauskas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļu t.22097293. Agrīnās intervences programma var ietvert nodarbības pie šādiem speciālistiem:

• Bērnu psihiatrs;
  • Klīniskais psihologs;
  • Fizioterapeits;
  • Ergoterapeits;
  • Mākslas terapeits;
  • Mūzikas terapeits;
  • Drāmas terapeits;
  • ABA terapeits;
  • Logopēds.

Katram bērnam programma tiek izstrādāta individuāla un sniegta atbilstoši bērna vajadzībām.

Lai saņemtu valsts apmaksātu agrīnās intervences pakalpojumu, ir nepieciešams ģimenes ārsta vai sekundārās ambulatorās veselības aprūpes ārsta-speciālista nosūtījums.